KOH-I-NOOR HARDTMUTH.

Vášeň pre tvorenie

Veríme v úžasnú silu kreativity, prinášajúcu do života radosť a zábavu. Cez naše kvalitné a dostupné výrobky inšpirujeme malých i veľkých, motivujeme ich k rozvoju, robíme ich život zábavnejším a farebnejším.

Ak hľadáte kvalitné výtvarné potreby pre nadšencov a profesionálov, kreatívne pomôcky pre deti, vybavenie do kancelárií alebo zaujímavé darčeky pre svojich blízkych, KOH-I-NOOR HARDTMUTH Vám už štyri storočia prináša širokú paletu overených produktov.

Kvalita od roku 1790

Dvorný kniežací architekt Joseph Hardtmuth položil v roku 1790 základy podnikania, z ktorého jeho potomkovia, syn Carl a vnuk Franz, vybudovali jednu z najväčších svetových spoločností vo svojom odvetví.

Z továrne KOH-I-NOOR HARDTMUTH pochádza rad významných inovácií na poli vývoja písacích potrieb. Napríklad samotná výroba grafitovej tuhy z grafitu a ílu, patentovaná už v roku 1802, princíp strojovej výroby ceruziek či členenie grafitových ceruziek podľa tvrdosti tuhy do jednotlivých stupníc 8B-10H, ktoré čoskoro prevzali ostatní výrobcovia ako celosvetový štandard.

Za výrobkami KOH-I-NOOR HARDTMUTH stojí tiež rad úspechov. V roku 1900 získala ikonická žltá ceruzka 1500 prestížne ocenenie na Grand Prix v Paríži a stala sa najznámejšou ceruzkou na svete.

Česká firma, české výrobky

Už od roku 1848 funguje továreň v Českých Budějoviciach, ktorá dodnes zabezpečuje najväčší objem výroby KOH-I-NOOR HARDTMUTH. Z juhočeskej metropoly je tak celá spoločnosť riadená a organizovaná.

S ďalšími závodmi v Městci Králové, Broumove či Milevsku možno väčšinu produkcie označit za české výrobky. Výnimku tvoria divízie popisovačov vyrábaných v Bulharsku. K českým zákazníkom sa výrobky najlepšie dostanú cez sieť takmer 100 vlastných predajní dcérskej spoločnosti KOH-I-NOOR HARDTMUTH TRADE.

Odnože materskej firmy KOH-I-NOOR HARDTMUTH nájdete aj v zahraničí, konkrétne na Slovensku, v Nemecku, Poľsku, Taliansku, Rumunsku a Bulharsku. Medzi ďalších významných partnerov patrí USA, Rusko, Ukrajina či Benelux. Celkovo spoločnosť vyváža svoje výrobky do viac ako 90 krajín sveta.

Češi stoja taktiež vo vedení spoločnosti. Pôvodným majiteľom z rodiny Hardtmuth už síce podnik nepatrí, avšak KOH-I-NOOR HARDTMUTH aj naďalej zostáva rodinnou firmou v súkromnom vlastníctve rodiny Břízových s generálnym riaditeľom Vlastislavom Břízou st. v čele.

Formálne KOH-I-NOOR HARDTMUTH spadá do skupiny KOH-I-NOOR holding, ktorá vedľa spotrebného priemyslu pokrýva aj divíziu zdravotníctva, energetiky, automotive & strojárstva, horeca a nehnuteľností.

Navštívte náš e-shop.

Viac ako 3 000 produktov pre vaše kreatívne tvorenie.

Nájsť najbližší obchod.

Vďaka širokej sieti vlastných predajní to k nám nemáte ďaleko. Objavte najbližší obchod KOH-I-NOOR HARDTMUTH!