Kancelária - Písanie.

Ako pracovať efektívne.

Spíšte si všetky pracovné úlohy, zložitejšie si rozdeľte na menšie podúlohy, definujte priority a tie si farebne od seba odlíšte. Pri plánovaní agendy do jednotlivých dní zapíšte vždy jednu, dve väčšie úlohy, podľa zostávajúceho času doplňte niekoľko menších úloh a nezabudnite na časové rezervy a pauzy, aby ste sa vyhli tlaku.

Overte si, v ktorom dennom čase ste najproduktívnejší a na ten si pripravte najnáročnejšiu prácu. Začnite hneď, neodkladajte to na neskôr, aby ste nespadli do časovej pasce. Počas práce sa nenechajte vyrušovať telefónom, kolegami, emailami ani ničím iným. Sústreďte sa len na vašu úlohu, vytvorte si svoj pracovný prúd. Na záver sa nezabudnite za dobre odvedenú prácu odmeniť niečím príjemným a dostatočne zrelaxovať, aby ste mali energiu na ďalšiu úlohu.

Ak si chcete udržať prehľad, používajte plánovací diár, kľudne aj v kombinácii s lepiacimi papierikmi, kde uvidíte všetko priamo pred sebou, aj keď sa vám práve vybije baterka na telefóne. Poznámky sa najlepšie robia ceruzkou, rollerom alebo linerom s tenkou a dobre čitateľnou stopou. Zároveň môžete ľahko vpisovať poznámky do už existujúceho textu.

TIP KOH-I-NOOR HARDTMUTH: S našimi finelinermi a mikroceruzkami Mephisto ľahko môžete písať do pracovného diára, k farebnému rozlíšeniu priorít výborne poslúžia zvýrazňovače.

Navštívte náš e-shop.

Viac ako 3 000 produktov pre vaše kreatívne tvorenie.

Nájsť najbližší obchod.

Vďaka širokej sieti vlastných predajní to k nám nemáte ďaleko. Objavte najbližší obchod KOH-I-NOOR HARDTMUTH!