Učitelia odporúčajú - Písanie.

Ako naučit dieťa písať.

Doporučte rodičom pri zápise, aby aj naďalej s deťmi starostlivo cvičili techniky správneho úchopu ešte pred nástupom do školy, čím Vám odpadne náročné opravovanie zlého držania ceruzky v prvej triede.

Pred samotným písaním rozhýbte ruku detí uvoľňovacími cvikmi, od pohybov celou pažou cez predlaktie až po zápästie. Krúživé pohyby možno precvičovať tiež sa štetcom či hubou na tabuli v ruke. Odporúčame všetky cviky s deťmi zopakovať aj po ukončení písania.

Na začiatok písania odporučte deťom ceruzku číslo 2, prípadne číslo 1, ak hrotom príliš ryjú. Kontrolujte ich správnu polohu pri stole, úchop i výsledok písania. Ak počas prvého polroka zvládnu na ceruzku netlačiť a osvoja si jednotlivé ťahy aj písmená, môžete s nimi postupne prejsť k písaniu perom či rollerom. Vhodnou pomôckou môže byť dieťaťu samozrejme aj stierateľná tabuľka.

TIP KOH-I-NOOR HARDTMUTH: Interaktívna tabuľa celkom iste nenahradí klasickú bielu kriedu, z ktorej žiakov oči ani v posledných laviciach nebolia. Podľa Vášho uváženia môžete žiakom povoliť po osvojení písania s ceruzkou tiež roller Torpedo.

Navštívte náš e-shop.

Viac ako 3 000 produktov pre vaše kreatívne tvorenie.

Nájsť najbližší obchod.

Vďaka širokej sieti vlastných predajní to k nám nemáte ďaleko. Objavte najbližší obchod KOH-I-NOOR HARDTMUTH!