Potešenie z hrania - Písanie.

Ako správne držať ceruzku.

Ruka je úzko prepojená s mozgom. Preto hmatové schopnosti dieťaťa hrajú obrovskú úlohu pre správny mentálny vývoj. Už od útleho detstva trénujte s dieťaťom hrubú motoriku, pohyby celých končatín, naťahujte jeho telo.

Po dostatočnom precvičení hrubej motoriky prejdite na jemnú, skúšajte s dieťaťom najprv hrstičkový a potom aj štipkový úchop, napríklad prekladaním strukovín z jednej misky do druhej za pomoci rúk a neskôr lyžice.

Na písanie kúpte svojmu dieťaťu najprv silnejšiu trojhrannú ceruzku, ktorá sa mu bude istejšie držať. Dohliadnite, či ju dieťa nezviera príliš kŕčovito, dbajte na správnom prstoklade, sklone ceruzky a kontrolujte aj tlak na papier, aby dieťa do papiera ceruzkou príliš nerylo. Zároveň by malo písať dostatočne viditeľne, čo je možné spočiatku zabezpečiť mäkšou tuhou. Prechod na tenšiu ceruzku konzultujte s pedagógmi materskej školy.

TIP KOH-I-NOOR HARDTMUTH: Ideálna trojhranná silnejšia ceruzka pre predškolákov má priemer aspoň 9 mm a mäkšiu tuhu, teda tvrdosť 2 či zodpovedajúce HB.

Navštívte náš e-shop.

Viac ako 3 000 produktov pre vaše kreatívne tvorenie.

Nájsť najbližší obchod.

Vďaka širokej sieti vlastných predajní to k nám nemáte ďaleko. Objavte najbližší obchod KOH-I-NOOR HARDTMUTH!